| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 27 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Interface | I²C, SPI, UART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | ROMLess |
| Number of I/Os | 20 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of ADC Channels | 4 |
| Current - Receiving | 17 mA |
| Current - Transmitting | 15.3 mA |
| Output Power | 2.5 dBm |
| Supply Voltage | 2 V to 3.6 V |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Sensitivity (dBm) | -95 dBm |
| Standard | 802.15.4 |
| Protocol | Zigbee |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
